مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
9. خرداد 1397 - 8:10   |   کد مطلب: 111634
مطلع الفجر:سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت:از زمان آغاز روند بازسازی تاکنون 64 واحد در مراحل نهایی تکمیل و نما و 35 واحد نیز تکمیل و تحویل مالکان شده است.

 به گزارش خبرنگار مطلع الفجر ،یکی از موضوعات مورد مطالبه مردم شهرستان گیلانغرب در ماههای اخیر موضوع زلزله و تبعات ان است که  در راستای پیگیری حقوق مردم و همچنین   بررسی روند بازسازی منازل خسارت دیده  جلسه ای در فرمانداری گیلانغرب  برگزار شد .

کوروش محمودیان در نشست بررسی روند بازسازی مناطق زلزله زده گیلانغرب اظهار داشت: از زمان آغاز روند بازسازی تاکنون چهار هزار و 804 واحد مسکونی در مرحله پی کنی ، پی سازی ، اسکلت یا فونداسیون ، 846 واحد در مرحله دیوار چینی، 64 واحد در مراحل نهایی تکمیل و نما و 35 واحد نیز تکمیل و تحویل مالکان شده است.
محمودیان بیان کرد: تاکنون 11 هزار و 223 واحد احداثی و تعمیری در گیلانغرب برای تسهیلات مورد نیاز به بانک های عامل معرفی شده اند که از این تعداد ، مالکان 6 هزار و 976 واحد مسکونی تسهیلات خود را دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد که به منظور تسریع در روند خدمات دهی به مردم و کاهش بار ازدحام در ستاد معین بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان ، با تمهیدات اتخاذ شده شعبه ای از ستاد بازسازی نیز در بخش گواور از توابع گیلانغرب دایر شده است.
وی گفت: موضوع امهال تسهیلات بانکی خانوارهای آسیب دیده ناشی از زلزله پارسال نیز در دست پیگیری است که امید است این مشکل با اتخاذ تدابیر و راهکار اصولی توسط مسئولان در آینده نزدیک رفع شود.

این مقام اجرایی ابراز داشت افزود: این شهرستان در جریان زلزله سال گذشته پس از سرپل ذهاب بیشترین آسیب را از حیث حجم خسارت متحمل شد. وی با بیان اینکه از مجموع 207 روستای گیلانغرب ، 199 روستا در جریان زلزله پارسال دچار خسارت شد ، اظهار داشت: از 17 هزار واحد مسکونی ارزیابی شده، چهار هزار و 921 واحد مسکونی در این شهرستان تخریب و 11 هزار و 819 واحد نیز آسیب دیده بود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشت.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی حدود 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده است.

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار