مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
7. فروردين 1397 - 11:26   |   کد مطلب: 111531
مطلع الفجر:سرپرست فرمانداری شهرستان گیلانغرب از بازدید ۹ هزار نفری مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری و مناطق عملیاتی گیلانغرب خبر داد .

کورش محمودیان در گفتگو با خبرنگار مطلع الفجر ضمن تبریک سال نو از حضور پر رنگ مهمانهای نوروزی در گیلانغرب و ارایه خدمات نوروزی توسط ستاد سفرهای نوروزی این  شهرستان خبرداد و گفت:مناطق تفریحی ناودار، گلین، سد۹ هزار گردشگر از مناطق دیدنی گیلانغرب بازدید کردند زاگرس، ویژنان، آثار تاریخی سراب و یادمان عملیاتی مطلع الفجر بیشترین شمار بازدید کنندگان مسافران نوروزی را به خود اختصاص داده اند.
این مقام اجرایی تصریح کرد : تاکنون حدود ۴۰۰۰ نفر از هموطنان بصورت شخصی و یا کاروان مردمی از یادمان عملیات مطلع الفجر بازدید نموده اند همچنین در این مدت ۲۰۷ خانواربا جمعیتی بالغ بر ۹۴۰ نفر در ۵ مرکز اقامتی و چادر‌های ورودی شهر و حدود ۴۰۰ نفر نیز در نقاط گردشگری اقامت کردند که از استان‌های مختلف به این شهرستان سفر کرده بودند.
محمودیان در خصوص دور دوم سفرهای نوروزی در گیلانغرب ابراز داشت:پیش بینی می‌شود موج دوم ورود مهمانان نوروزی که بیشترین حجم را بخود اختصاص خواهد داد از امروزآغاز شود.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت:منطقه گردشگری ناودار گیلانغرب با پوشش جنگلی مناسب در سطح ۶ هزار هکتار یکی از نقاط دیدنی طبیعی استان کرمانشاه به شمار می‌رود که پذیرای شمار زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی است.

شهر گیلانغرب دارای ۳۴۶ اثر تاریخی شناسایی شده است که ۳۰۶ اثر آن ثبت گردیده است مناطق گردشگری گلین، میاندار، ویژنان ، داربادام، قلاجه، مله نی ،دشت دیره ، مناطق مرزی سومار، سدهای زاگرس، مخزنی، سراب مورد، و آثار تاریخی مهم کاخ اربابی، با قدمت ۲۵۰۰ سال ، آتکشده ساسانی،حسن زوردار، چهل مرد، طاق فرهاد،قلعه مهرنگار ، قلاع و… از مهمترین آثار تاریخی و گردشگری می باشند

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار