مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
9. تير 1397 - 11:10   |   کد مطلب: 111692
مطلع الفجر:در دومین روز متوالی همچنان گرد و خاک شدید گلوی گیلانغرب را فشرده است .

به گزارش خبرنگار مطلع الفجر، برای دومین روز متوالی، میزان دید افقی درگیلانغرب به دلیل غلظت شدید گردو خاک   از حد استاندارد یک هوای سالم به مراتب کمتر است و این امر بیانگر آلودگی هوا در این منطقه مرزی در غرب کشور می باشد.

گرد و غبار موجود در هوای منطقه به ویژه نواحی مرزی کشور نتیجه وزش باد شدید در بیابانهای عراق است که پس از مدتی وارد آسمان شهرهای مرزی شده و موجب آلودگی هوای این مناطق و دیگر شهرهای کشور شده است و البته این توده هنوز در هوای منطقه ماندگار است و برون رفت از ان بستگی به وزش باد و هوای منطقه دارد .

مسئولان حوزره   بهداشت و درمان  از شهروندان بویژه افراد مسن، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی درخواست کرد به علت آلودگی هوا و وجود ریزگردها در آسمان شهر، از ورود به فضای باز و آزاد خودداری کنند و در صورت لزوم از ماسک استفاده نمایند.

استان کرمانشاه همانند استان های ایلام و خوزستان، در چند سال گذشته شدیدا با معضل ریزگردها و آلودگی هوا درگیر بوده و این وضعیت به ویژه مردم شهرستان‌های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را کلافه کرده است.

این پدیده شوم نه تنها عوارض جسمی زیادی به مردم استان تحمیل کرده که حتی با بستن منافذ برگ های درختان بلوط،‌ بشدت به جنگل‌های زاگرس هم آسیب زده است.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها