نمایش 1 - 10 از 465
راه چاره چیست؟
مطلع الفجر:باید چاره ای اساسی یافت و دل به طرح های دلخوش کننده، همچون افزایش میزان تسهیلات خرید مسکن نبست، چرا که تا وقتی کسب و کار و رونقی نباشد پولی برای بازپرداخت تسهیلات وجود ندارد و رغبتی برای این کار پیدا نمی شود.
تجربه هنر سورئال در سینمای ایران؛
مطلع الفجر:«نگار» یک فیلم بی هیاهوست ولی خیلی متواضعانه می تازد به مرزهای فُرمیک در سینمای ایران تا بلکه سینماگران این مرز و بوم را از داخل آپارتمان ها و پای شومینه ها بیرون بکشد و آنها را به قالب های متفاوت تر و متنوع تری از هنر فیلمسازی وادار کند
مطلع الفجر: براي آن كه كودكي با عزّت نفس بالا پرورش دهيم، بايد خود داراي عزّت نفس شايان توجّهي باشيم. پس نقش والدین در پرورش اعتماد به نفس کودکان بسیار با اهمیت است.
معضل گریبانگیر جامعه امروز؛
مطلع الفجر:با تقویت اصول دینی و گرایش به جنبه های اسلامی و ملی، چشم بر حقایق بازکرده و ابزاری برای اهداف دشمنان نباشیم.
مطلع الفجر:امام زین العابدین علیه السلام فرمودند چگونه گریه نکنم، در حالی که یزیدیان آب را برای وحوش و درندگان بیابان آزاد گذاشتند ولی به روی پدرم بستند و او را تشنه به شهادت رساندند.
مطلع الفجر:هفته پیوند، فرصت مناسبی برای ارزیابی ارتباط خانه و مدرسه است؛ چراکه پیوند خانه و مدرسه رمز موفّقیّت آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده است.
مطلع الفجر:امروز با مطرح شدن دوباره مذاکره با اروپا بر سر مسائل هسته ای توسط غرب زدگان، باید این سوال را پرسید که مگر خودتان مذاکره با اروپا و مخالفت آمریکا با آن را دلیل به نتیجه نرسیدن توافق ها نمی دانستید و نمی گفتید که این طایفه یک کدخدا به نام آمریکا دارد…
ترجمه؛
مطلع الفجر:بیماریهای قلبی – عروقی رتبه نخست علت مرگ ومیر در جهان را به خود اختصاصداده و بیشتر مردم دنیاهر ساله بیشتر از هر علت دیگری جان خود را بعلت بیماریهای قلبی و عروقی از دست می دهند.
تاریخ تکرار می شود؛
مطلع الفجر: تمام کسانی که کمی سن و سالشان از میانسالی عبور کرده است و قدری با اوضاع روز سیاست ایران آشنایی دارند، به خوبی صحبت های طرح شده در دوران اصلاحات و حمله روشنفکران به امام حسین(ع) را به یاد دارند؛ اما چرایی این برنتافتن گسترش نام حسین(ع) در جامعه از جانب این قشر چیست؟
به مناسبت روز ملی روستا و عشایر؛
مطلع الفجر:شناخت دقيق مسايل مربوط به روستاهها از اهميت بسيار زيادي برخوردار است زيرا ريشه تمامي مشكلات و مسائل عقب ماندگي در مناطق روستايي قرار دارد.

صفحه‌ها