کد خبر: 92351|14:20 - 1394/05/04
نسخه چاپی

روحانی در سنندج

 
 

 

 
 
 
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران اسلامی دقایقی پیش در قالب بیستمین سفر داخلی از طریق فرودگاه سنندج وارد استان کردستان شد.
 
 
 
خبرگزاری ایرنا: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ایران اسلامی دقایقی پیش در قالب بیستمین سفر داخلی از طریق فرودگاه سنندج وارد استان کردستان شد.

حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در بدو ورود به فرودگاه سنندج مورد استقبال حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان، عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سایر مقام های محلی قرار گرفت.

رییس دولت تدبیر و امید در این سفر یک روزه ابتدا با حضور در ورزشگاه استقلال سنندج در جمع مردم سخنرانی می کند و سپس در نشست توسعه و سرمایه گذاری استان شرکت و در ادامه با جمعی از علما، ایثارگران و نخبگان استان کردستان دیدار می کند.

شرکت در جلسه شورای اداری و نشست خبری با رسانه های استان از دیگر برنامه های رییس جمهوری در این سفر است.

در این سفر یک روزه معاون پارلمانی رییس جمهوری، دبیر شورای عالی مناطق آزاد، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و مذاهب به عنوان نماینده رییس جمهوری به شهرستان های استان سفر می کنند.

استان کردستان با یک میلیون و 500 هزار نفر جمعیت و 28 هزار کیلومتر مربع 1.2 درصد از جمعیت و 1.8 درصد از وسعت کشور را به خود اختصاص داده است.

استان کردستان از شمال به استان های آذربایجان غربی و زنجان از جنوب به استان کرمانشاه از شرق به استان های همدان و زنجان و از شرق به کشور عراق محدود است.

استان کردستان با داشتن اقلیم منحصر به فرد تنوع زیستی گیاهی و جانوری زیبایی را در خود جای داده است، آب و هوای استان دارای ویژگی های اقلیم معتدل سرد است.

سفر به استان کردستان بیستمین سفر استانی رییس جمهوری محسوب می شود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد