سرویس: ویژهکد خبر: 3705|12:00 - 1391/10/25
نسخه چاپی

بازگشايي بازارچه سومار _مندلي تا 40 روز آينده

بازگشايي بازارچه سومار _مندلي تا 40 روز آينده

مطلع الفجر-بازگشایی بازارچه سومار- مندلی تا 40 روز آینده در نشست مسئولان استان کرمانشاه با استان دیالی عراق مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد زیرساخت‌های لازم برای افتتاح این بازارچه هر چه سریع‌تر فراهم شود.

بر اساس گزارش استانداری در اين نشست كه در استانداري كرمانشاه برگزار شد ؛ تصميات موردنياز جهت افتتاح اين بازارچه اتخاذ شد و مصوباتي جهت تسهيل در انجام مربوط به افتتاح آن به تصويب رسيد.

در اين نشست مشاور اقتصادي استاندار كرمانشاه با بيان اينكه طي سال هاي گذشته به دنبال گسترش روابط اقتصادي‘ فرهنگي‘ تجاري و سياسي با استان ديالي عراق بوده ايم گفت: علاقمند به گسترش روابط با اين استان به منظور منتفع شدن مردم مرزنشين اين دو استان هستيم.

محمودفرهادي اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران در خصوص گسترش روابط استان كرمانشاه با استان هاي مرزي خود به دنبال گسترش روابط است و در اين زمينه مجوزات خوبي به استان ارائه داده است.

 وي ادامه داد: در خصوص بازگشايي بازارچه سومار _مندلي توافقات خوبي از سوي دولت هاي دو كشور حاصل شده است و در اين نشست به دنبال ارائه راهكارهاي لازم جهت ايجاد زيرساخت ها در بازگشايي اين بازارچه هستيم.

مشاور اقتصادي استاندار كرمانشاه گفت: خوشبختانه طي چند مدت گذشته اراده و تصميم جدي در استان ديالي عراق در راستاي بازگشايي اين بازارچه حاصل شده است و ما از اين اقدامات استقبال مي كنيم و براي اجراي آن آمادگي كامل داريم.

وي افزود: از لحاظ تقسيمات كشوري قرار است مديريت اين بازارچه به شهرستان گيلانغرب واگذار گردد تا مردم اين شهرستان نيز از تعامالات اقتصادي و تجاري بهره مند شوند.

وي بيان داشت: بدون شك بازگشايي و افتتاح اين بازارچه موجبات گسترش ارتباط دو استان را فراهم خواهد ساخت.

در ادامه اين نشست فرماندار بلدروز از استان ديالي عراق نيز گفت: مجوزهاي لازم را براي افتتاح بازارچه سومار _مندلي از دولت مركزي عراق اخذ كرده ايم و با جديت به دنبال راه اندازي آن هستيم.

وي افزود: خوشبختانه امنيت خوبي در شهرستان بلدوز و مرز مندلي جهت افتتاح اين بازارچه وجود دارد و در اين راستا هيچ مشكلي وجود ندارد.

در اين جلسه مقرر شد ظرف 10 روز آينده جهت مشخص جاده دسترسي با همكاري پليس مرزباني اقدامات لازم صورت گيرد و همچنين ظرف 45 روز آينده طرفين در جهت ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز از جمله تاسيس  گمرك‘ استاندارد‘ مرزباني و استقرار امكانات تجاري به توافق رسيدند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد