سرویس: تازه های خبرکد خبر: 3259|18:54 - 1391/10/20
نسخه چاپی

نرخ بیکاری در شهرهای مرزی بالاتر است

مطلع الفجر-نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس معتقد است، در حال حاضر نرخ بیکاری استان کرمانشاه بیش از 30 درصد است.

به گزارش مرصاد فتح اله حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، کرمانشاه از لحاظ بالا بودن نرخ بیکاری جز پنج استان اول در کشور است. وی ادامه داد: متاسفانه وعده رئیس جمهور در خصوص ایجاد 5/2 میلیون فرصت شغلی محقق نشد و کرمانشاه نیز همچنان درگیر معضل بیکاری است. این نماینده مجلس اظهارداشت: در سفر رئیس جمهور مشکل اشتغال استان کرمانشاه را مطرح کردیم، اما هنوز اقدام عملی در این زمینه صورت نگرفته است. حسینی ناکارآمدی دولتی ها را از جمله دلایل عدم تحقق وعده اشتغالزایی دانست و تاکید کرد: اگر دولت طبق اصول و برنامه های تنظیم شده پیش می رفت به اهداف خود می رسید. این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، با انتقاد از روند اشتغالزایی در کرمانشاه، خاطرنشان کرد: این استان هشت سال مستقیم درگیر جنگ بود و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید نگاه ویژه ای به آن‌

می شد.

وی افزود: انتظار داشتیم رئیس جمهور و مسئولین استانی بر اساس تاکید مقام معظم رهبری فکر اساسی برای وضعیت بیکاری استان می کردند. این نماینده مجلس تعامل مسئولین استان و نمایندگان را گامی موثر در جهت حل معضل بیکاری دانست و یادآور شد: وجود تنش به جای تعامل، ضربه شدیدی به استان زده است. وی با اشاره به اینکه نقاط مرزی استان دارای نرخ بیکاری بالاتری هستند، گفت: شهرهای حوزه انتخابیه ام از نظر آمار بیکاری با مرکز استان  فاصله زیادی دارند.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد