سرویس: تازه های خبرکد خبر: 1841|09:52 - 1391/10/04
نسخه چاپی

تشدید رکوردشکنی‌های شاخص/ دماسنج بازار از مرز 37 هزار واحد عبور کرد

تشدید رکوردشکنی‌های شاخص/ دماسنج بازار از مرز 37 هزار واحد عبور کرد

مطلع الفجر-حرکت شتابان افزایش قیمت‌ها امروز هم تشدید شد و در 10 دقیقه اول معاملات شاخص بورس با 348 واحد رشد به راحتی از مرز 37 هزار واحد هم عبور کرد تا رکوردشکنی‌های بازار سهام تشدید شود.

 

به گزارش مطلع الفجر به نقل از فارس،درحالی سیر صعودی قیمت سهام اغلب شرکت های بزرگ و ارزنده موجب ثبت رکوردهای تازه و تزریق نقدینگی به بازار سهام شده که تداوم این روند موجب شد تا پاییز بهترین فصل برای بورس و بورس بازان باشد، چرا که طی فصل گذشته شاخص بورس با افزایش 8885 واحدی، کانال های 27 تا 35 هزار واحدی یکی بعد از دیگری فتح کرد تا میانگین بازدهی سرمایه گذاری سه ماه گذشته به 33 درصد برسد.

در پی این رکوردشکنی های شاخص ، سایر متغیرهای اصلی هم با ارقام تازه ایی مواجه شدند. بطوریکه میانگین بازدهی 9 ماهه سرمایه گذاری در بازار سهام به بیش از 42 درصد رسید و ارزش روز بازار سهام هم از مرز 165 هزار میلیاردتومان عبور کرد.

این روند در اولین روز کاری زمستان هم ادامه یافت تا شاخص بورس برای نخستین بار وارد کانال 36 هزار تایی شود.این جهش های پی در پی که با اعلام عدم وجود حباب دربازار سهام توسط مسئولان حتی وزیر اقتصاد و کارشناسان همراه بود، دیروز هم تکرار شد و با افزایش 788 واحدی شاخص ، رکورد بیشترین جهش روزانه شاخص در کل تاریخ این بازار شکسته شد.

امروز هم افزایش قیمت سهام شرکت هایی چون ملی مس، فولاد مبارکه ، فولاد خوزستان،سرمایه گذاری غدیر،

مپنا، سرمایه گذاری های توسعه معادن و فلزات و صندوق بازنشستگی و پتروشیمی های کرمانشاه و شازند اراک، موجب شد تا در همان 10 دقیقه اول  معاملات 348 واحد دیگر به ارقام شاخص بورس اضافه شود تا این متغیر مهم از مرز 37 هزار واحد هم بگذرد و میانگین بازدهی 10 ماه اخیر سرمایه گذاری در بورس به حدود 44 درصد افزایش یابد.

روند صعودی شاخص در دقایق بعدی هم ادامه یافت و طی نیم ساعت اول با جهش 549 واحدی به 37 هزار و 378 واحد رسید. ارزش روز بازار سهام هم از 170 هزار میلیارد تومان عبور کرد و حجم معاملات با داد وستد بیش از 102 میلیون سهم به ازرش 52 میلیارد تومان در نیم ساعت اول معاملات ثبت شده است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد