سرویس: تازه های خبرکد خبر: 112918|08:39 - 1401/12/11
نسخه چاپی

نماینده مجلس:

سومین مرحله عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان واریز می‌شود

سومین مرحله عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان واریز می‌شود
دکتر حیدری گفت: سومین مرحله عواید فروش سوخت تا پیش از اتمام سال جاری به حساب خانواده‌های مرزنشین در شهرستان‌های غرب کرمانشاه ساکن در روستاهای نوار مرزی واریز می‌شود.

به گزارش مطلع الفجر ، دکتر شهریار حیدری در گفتگویی  افزود: تاکنون ۲ مرحله عواید فروش سوخت به حساب خانواده‌های مرزنشین شهرستان‌های غرب کرمانشاه واریز شده که با پیگیری‌های فراوان، ۹۵۰ خانوار که مرحله دوم سهمیه سوخت برایشان واریز نشده بود و از واریزی ها جامانده بودند، از این مبلغ برخوردار شدند.

وی اظهار کرد: طی ۲ مرحله قبل به ساکنان روستاهای شهرستان های قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب عضو سامانه مبادلات مرزنشینان، مبلغ یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان واریز شده است که مرحله سوم تا پایان اسفندماه جاری به حساب مرزنشینان واریز می شود.

نماینده مردم غرب کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: هیات وزیران، با هدف ارتقای توان اقتصادی ساکنان روستاهای مرزی شعاع ۲۰ کیلومتری مرز و تخصیص سهمی از درآمدهای حاصل از صادرات زمینی فرآورده‌های نفتی، سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان را تعیین و مصوب کرده است.

وی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به نمایندگی از تمامی خانوارهای مشمول، اقدام به صادرات سهمیه سوخت آن ها از مرزهای زمینی کرده و ۲۰ درصد از ارزش ریالی صادرات را به‌ صورت ماهانه به حساب تعیین‌شده به نام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور به‌عنوان «سهمیه مرزنشینان» واریز می‌کند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: خانوارهای نوار ۲۰ کیلومتر مرز که جدیدا از طریق سامانه مرزنشینی اقدام به تشکیل پرونده کرده اند نیز در این مرحله این عواید به حساب آن ها واریز می شود.

قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب کرمانشاه در مجموع با جمعیتی بیش از ۲۲۰ هزار نفر، ۲۴۹کیلومتر مرز با عراق دارد.