سرویس: تازه های خبرکد خبر: 112853|08:15 - 1401/10/24
نسخه چاپی

استاندار:

همه دلسوزان کرمانشاه باید برای تعالی استان وارد میدان شوند

همه دلسوزان کرمانشاه باید برای تعالی استان وارد میدان شوند
استاندار کرمانشاه گفت: اگر خواهان یک کرمانشاه آباد و سربلند هستیم همه باید با همدلی و همراهی در مسیر پیشرفت و تعالی استان گام برداریم و عرصه را برای رونق تولید در حوزه‌های کشاورزی، خدمات و گردشگری، تجاری و بازرگانی و صنعت و معدن فراهم کنیم.

به گزارش مطلع الفجر ،«محمدطیب صحرایی» در نشست جهاد تبیین با ائمه جمعه سراسر استان که با حضور حضرت آیت‌الله علما امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد؛ عنوان کرد: تلاش در مسیر وحدت مسلمین وظیفه قطعی و الهی ماست و همه باید با تمام وجود به ضرورت این امر مهم باور داشته باشیم.

وی افزود: حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب دو متفکر بزرگ و بی بدیل وحدت گرا در دنیای اسلام هستند و آنچه این بزرگان، پیرامون ضرورت تقویت وحدت و برادری میان مسلمانان بیان فرموده‌اند، باید به عنوان یک راهبرد به آن عمل شود.

صحرایی با تاکید بر اینکه علمای اسلام باید ید واحده و یک جبهه مستحکم در برابر دشمنان دین باشند، عنوان کرد: در قرآن کریم به تفصیل و به روشنی پیرامون خیر و شر و دوست و دشمن سخن گفته شده و بر این اساس نباید به مراجع و رسانه‌های بیگانه که خیرخواه ما نیستند، اجازه دهیم در جامعه اسلامی رخنه‌ ایجاد کنند.

علما در خط مقدم جهاد تبیین هستند

مدیر ارشد استان در ادامه سخنانش گفت: یک نگاه محبت آمیز و عمیق و یک رفاقت و برادری ایمانی میان مسلمانان وجود دارد و نباید با برجسته کردن سخنان تفرقه انگیز عده‌ای قلیل، این محبت‌ها و برادری‌ها را کمرنگ کنیم.

وی عنوان کرد علما در خط مقدم جهاد تبیین هستند در ادامه گفت: به عنوان نمونه ماموستا مُلا «قادری قادری» امام جمعه پاوه اکنون در مسیر انجام یک جهاد جدی هستند که از توان بسیاری خارج است.

صحرایی تاکید کرد: برای موفقیت در مسیر جهاد تبیین باید ابتدا خود فرد مستحکم و استوار باشد و با جسارت های عده‌ای کوته‌بین، سست و بی اراده نشود.

وی یادآور شد: امروز ما در یک میدان ستیز همه جانبه با دشمنان نظام اسلامی هستیم و همه باید به حضور در صف اول این جنگ و جهاد مفتخر باشیم و از تیر و ترکش های دشمنان هراسی به دل راه ندهیم.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: همه ما باید در قالب جهاد تبیین حضوری مداوم و مستمر در فضاهای دانش‌آموزی، محافل دانشگاهی، مساجد و منازل مردم باشیم و با صبوری و متانت، خدمات گسترده نظام اسلامی را برای مردم تبیین کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: بخشی از تلخی‌های جامعه ناشی از مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج است.

در عزل و نصب‌ها پذیرای مشورت هستیم

مقام عالی استان افزود: رهبر معظم انقلاب ۱۲ سال است که شعار اقتصادی را مطرح می کنند و این تاکید به معنای اهمیت ویژه اقتصاد در نظام اسلامی است.

صحرایی فرمایشات رهبر معظم انقلاب را ملاک عمل در مورد عزل و نصب ها دانست و در ادامه گفت: رهبر معظم انقلاب قانونگذاری و نظارت را وظیفه نمایندگان برشمرده اند و وظایف ما در قوه مجریه را نیز اختیار در انتصاب مدیران، اجرای قانون و پاسخگویی مشخص کرده اند و من به عنوان مدیر ارشد استان باید خودم منصوب کنم تا بتوانم پاسخگو باشم.

وی خاطرنشان کرد: البته حتما پذیرای مشورت هستیم ولی تصمیم نهایی را خودمان اتخاذ می کنیم.

وی افزود: گردش کار جابجایی ها قدری زمانبر است اما انشاالله با طی شدن گردش کار، در هفته آینده مرحله اول تغییرات انجام خواهد.

دکتر صحرایی در ادامه با تاکید بر اینکه برای اثرگذاری بر شرایط فعلی اقتصادی جامعه باید دنبال میانبرها باشیم در ادامه گفت: در کوتاه مدت تنظیم بازار و کنترل قیمت ها با حذف واسطه‌ها و اصلاح رویه های غلط و سوءتدبیرها از اولویت های ماست و تلاش می کنیم قیمت کالاهای مورد نیاز مردم مانند گوشت، میوه و دیگر خوراکی ها منطقی شود.

وی از تدوین برنامه‌های بلندمدت برای حوزه اقتصاد خبر داد و خاطرنشان کرد: اگر خواهان یک کرمانشاه آباد و سربلند هستیم باید همه با همدلی و همراهی در مسیر پیشرفت و تعالی استان گام برداریم و عرصه را برای رونق تولید در حوزه های کشاورزی، خدمات و گردشگری، تجاری و بازرگانی و صنعت و معدن فراهم کنیم.