سرویس: تازه های خبرکد خبر: 112599|13:15 - 1401/05/15
نسخه چاپی

گیلانغرب قرمز شد/چهار شهرستان استان کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت

گیلانغرب قرمز شد/چهار شهرستان استان کرمانشاه در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفت
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: شهرستان‌های گیلانغرب، صحنه، کنگاور و هرسین در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفتند.

به گزارش مطلع الفجر ،«حامد بهرامیان» روز شنبه در گفت و گو یی افزود: براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام‌آبادغرب، سرپل‌ذهاب، روانسر، جوانرود و پاوه هم در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: شهرستان‌های دالاهو، سنقروکلیایی، قصرشیرین و ثلاث باباجانی هم براساس رنگ بندی جدید در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ‌بندی قبلی (هفتم مرداد) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان پاوه در وضعیت قرمز، شهرستان‌های اسلام‌آبادغرب، هرسین و کنگاور در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های کرمانشاه، گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، صحنه، روانسر، سنقروکلیایی، دالاهو، ثلاث باباجانی، جوانرود و قصرشیرین در وضعیت زرد کرونایی قرار داشتند.

به گزارش ایرنا، وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر به شرایطی اطلاق می‌شود که در یک شهر از هر صدهزار نفر، دست‌کم ۱۰ نفر روزانه به علت ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوند.

نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است، آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت، آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند.

رنگ زرد از سوی ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط محسوب می‌شود. مناطقی که بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می‌شوند و رنگ آبی یعنی میزان بستری در ۲ بیمار به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت هم کمتر و روند نزولی است.

آمار بیماران بستری کرونا در کرمانشاه به ۲۳۲ نفر افزایش یافت

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: هم‌اکنون ۲۳۲ بیمار کرونایی در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز قبل ۵۷ نفر بیشتر شده است.

بهرامیان افزود: از این تعداد ۴۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و حال ۱۱ نفر هم وخیم است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته فوتی بر اثر کرونا نداشتیم، گفت: مجموع جان‌باختگان استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون سه هزار و ۱۵۱ نفر است.

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه با اعلام اینکه آمار بیماران مثبت سرپایی و بستری با علایم کرونا در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۴۴ و ۶۶ نفر بوده است، گفت: این تعداد نسبت به روز قبل ۱۰ نفر بیشتر است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته آمار بیماران بستری جدید مبتلا به کرونا در استان ۸۱ نفر بوده که نسبت به روز قبل ۵۲ نفر بیشتر شده و ۲۶ نفر هم در این مدت از بیمارستان ترخیص شدند.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است..  /ایرنا

آخرین مطالب