سرویس: تازه های خبرکد خبر: 112476|10:15 - 1401/02/27
نسخه چاپی

استاندار کرمانشاه:

دفتر منطقه آزاد قصرشیرین افتتاح می‌شود

دفتر منطقه آزاد قصرشیرین افتتاح می‌شود
استاندار کرمانشاه از افتتاح دفتر منطقه آزاد قصرشیرین در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: طرح جامع و امورات اجرایی منطقه نیز به زودی عملیاتی می‌شود.

به گزارش مطلع الفجر ،«بهمن امیری مقدم» روز سه‌شنبه در این ارتباط اظهار داشت: با راه اندازی دفتر منطقه آزاد و تصویب طرح جامع منطقه، مقدمات کاری و دعوت از سرمایه گذاران نیز صورت می گیرد.

وی با تاکید براینکه کرمانشاه با آغوش باز پذیرای همه سرمایه گذاران داخلی و خارجی است، تصریح کرد: هر مانعی که سر راه آن ها قرار داشته باشد در سریعترین زمان رفع می شود.

امیری مقدم همچنین از سرمایه گذاران کرمانشاهی که در دیگر نقاط کشور به سرمایه گذاری مشغولند هم دعوت کرد تا به استان خود آمده و شهر و دیار خود را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

مدیر ارشد استان تاکید کرد: در منطقه آزاد قصرشیرین زمین فروشی نداریم و هر زمینی که واگذار می شود حتما باید در اختیار بخش تولید، سرمایه گذاری و صادرات قرار گیرد.

وی با اشاره به سهم ۵۰ درصدی کرمانشاه از کل صادرات کشور به عراق، گفت: قطعا با افزایش فعالیت های منطقه آزاد قصرشیرین سهم بیشتری از صادرات را به خود اختصاص خواهیم داد.

امیری مقدم در پایان ابراز امیدواری کرد منطقه آزاد قصرشیرین نه تنها در شهرهای غربی بلکه در کل استان رونق اقتصادی ایجاد و شرایط معیشتی مردم فهیم کرمانشاه بهتر از گذشته شود.

به گزارش ایرنا؛ با تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام، قصرشیرین ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ به صورت رسمی منطقه آزاد تجاری شد.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.

مرز رسمی پرویزخان در شهرستان قصرشیرین به صورت رسمی در سال ۸۶ تاسیس و راه اندازی شد که هم مرز با اقلیم کردستان عراق و در همسایگی استان سلیمانیه قرار دارد.

هم اکنون عمده کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین با مناطق کردنشین عراق به ویژه شهرهای کلار، سلیمانیه، موصل، خانقین و کرکوک در بخش مرکزی این کشور انجام می‌شود./.