سرویس: ویژهکد خبر: 112192|11:44 - 1400/08/14
نسخه چاپی

با هدف ارتقای توان اقتصادی ساکنان روستاهای مرزی انجام شد؛

عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان غرب کرمانشاه واریز شد

عواید فروش سوخت به حساب مرزنشینان غرب کرمانشاه واریز شد
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: عواید فروش سوخت به حساب هر خانوار روستایی غرب کرمانشاه به میزان یک میلیون و ۹۴۲ هزار تومان واریز شد.

به گزارش مطلع الفجر «شهریار حیدری افزود: در مجموع پنج هزار و ۶۰۰ خانوار مرزنشین در شهرستان های غرب کرمانشاه شامل قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب ساکن در روستاهای نوار مرزی از سهمیه فروش سوخت مرزنشینان برخوردار شدند.

وی اظهار داشت: از مجموع خانوارهایی که از عواید فروش  سوخت برخوردار شده اند، یک هزار و ۸۵۰ خانوار مرزنشین ساکن روستاهای شهرستان قصرشیرین و مابقی ساکنان روستاهای مرزی سرپل ذهاب و گیلانغرب هستند که روز گذشته این مبلغ به حساب آن ها واریز شد و مابقی خانوارهایی که هنوز این مبلغ به حساب آن ها واریز نشده طی روزهای آینده عواید فروش سوخت به حسابشان واریز می شود.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: هیات وزیران، با هدف ارتقای توان اقتصادی ساکنان روستاهای مرزی شعاع ۲۰ کیلومتری مرز و تخصیص سهمی از درآمدهای حاصل از صادرات زمینی فرآورده‌های نفتی، سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان را تعیین و مصوب کرده است.

وی اظهار داشت: بر اساس این مصوبه، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به نمایندگی از تمامی خانوارهای مشمول، اقدام به صادرات سهمیه سوخت آن ها از مرزهای زمینی کرده و ۲۰ درصد از ارزش ریالی صادرات را به‌ صورت ماهانه به حساب تعیین‌شده به نام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور به‌عنوان «سهمیه مرزنشینان» واریز می‌کند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: خانوارهای نوار ۲۰ کیلومتر مرز که عواید حاصل از فروش سوخت به حساب آن ها واریز نشده با تکمیل پرونده و فرآیندهای مربوطه به مرور این عواید به حساب آن ها واریز می شود.

قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب کرمانشاه در مجموع با جمعیتی بیش از ۲۲۰ هزار نفر، ۲۴۹کیلومتر مرز با عراق دارد./ایرنا

آخرین مطالب