تازه های خبر

پربیننده ها

مطالب اقتصادی

تحلیل؛
مطلع الفجر:نقدینگی کشور در سال ۸۴، حدود ۶۸ هزار میلیارد بود، در سال ۹۲ بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بود و الان نیز هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است.
روایتی از مبارزه با محرومیت ها؛
مطلع الفجر:مبارزه در کرمانشاه با وجود گذشت سال ها از دفاع مقدس تمام نشده بلکه جنسش فرق کرده است.
در بازدید سانسور شده از پروژه راه آهن کرمانشاه مطرح شد؛
مطلع الفجر:مقامات دولت دربازدیدبدون حضورخبرنگاران کرمانشاه، بانادیده گرفتن وعده‌های قبلی افتتاح راه آهن کرمانشاه گفتند:این طرح دردولت بعدافتتاح می‌شود اماامکان استفاده ازقطارتاپایان سال نیست.
سیسشیسش
سرپرست فرمانداری گیلانغرب؛
مطلع الفجر:سرپرست فرمانداری گیلانغرب از تحت پوشش آبیاری نوین قرا گرفتن 605 هکتار از اراضی کشاورزی ناحیه عمرانی 2 سد زاگرس خبر دادو گفت:هم اکنون کشت دوم در این اراضی انجام شده است.
گفتگو باجوان تلاشگر روستای در گیلانغرب؛
مطلع الفجر:ایوب انوری از افرادی است که با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به تولید عسل در یکی از روستاهای گیلانغرب پرداخته و اکنون شغلی راضی کننده دارد.
مطلع الفجر:هنوز چند روز بیشتر از برگزاری نشست گروهک منافقین در فرانسه و همراهی این کشور با سایر اروپایی‌ها برای وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان نگذشته که دولت یازدهم قراردادی 5 میلیارد دلاری با شرکت فرانسوی توتال امضا کرد.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب :
مطلع الفجر: سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت :مهمترین مانع پیش روی بازارچه سومار رسمی نبودن آن است که این امر باعث می‌شود برای توسعه زیرساخت‌های مرز سومار اعتبارات ملی نداشته باشیم و منابع قطره‌چکانی به این مرز تزریق شود.
یادداشت سردبیر؛
مطلع الفجر:اقتصاد ما به واسطه سرُم و شیلنگ نفت ادامه حیات می دهد. حالا اگر قلدری پیدا شد و پایش را روی این شیلنگ گذاشت نهایت تلاشش این خواهد بود که کاری کند آن قُلدر پای خود را از روی شیلنگ نفت ما بردارد!
مصیبتی بنام حوزه اب روستایی؛
مطلع الفجر:یکی از حوزه های حیاتی که همواره باید از سوی دولت به عنوان دغدغه مهم مردم به حساب می امد موضوع تامین آب شرب است که در گیلانغرب اعتبارات ناچیز و قطعی مداوم اب زمینه ساز نارضایتی عمومی روستاییان شده است .
سرلشکر صفوی از عملیاتی شدن دستور رهبر انقلاب خبر داد:
مطلع الفجر: مشاور و دستیار عالی فرمانده کل قوا گفت: این خبر خوشی برای جوانان کرمانشاه خواهد بود که با افتتاح سامانه گرمسیری انتقال آب، مرهمی بر نرخ بالای بیکاری کرمانشاه گذاشته خواهد شد.
مطلع الفجر: در حالی که اکثر بازارچه های رسمی غرب استان در سال گذشته کاهش صادرات داشته اند بازارچه سومار علی رغم رسمی نبودن سیر صعودی را تجربه کرده است.
ثقفثف
گزارش؛
مطلع الفجر:بازارچه سومار که به عنوان یکی از سوهای امید مردم منطقه برای برون رفت از وضعیت محرومیت موجود به شمار می اید هنوز غیر رسمی است .
کارنامه تحلیلی دولت یازدهم در اشتغال و مشارکت اقتصادی؛
مطلع الفجر: رشد ۷.۴ درصدی بیکاری کرمانشاه از سال ۹۲ تا کنون و رکورد بی سابقه بیکاری ۲۲ درصدی در پایان سال ۹۵، مردم را تشنه برون رفت از ناکارآمدی مدیریتی کرده است.
چرا جنگ نظامی علیه ایران، بلوفی بیش نیست
مطلع الفجر:عمق قدرت استراتژیک ایران در منطقه و فقدان حمایت بین‌المللی از حمله به ایران، با پیامدهای فاجعه‌باری که خواهد داشت، ترامپ و تیمش را از رویارویی نظامی با این کشور دور نگه خواهد داشت…
ثصقثصق
مواضع ملی گرایانه ترامپ برای اقتصاد ورشکسته کشورش:
مطلع الفجر:مذاکرات با تمام هزینه‌هایی که در پی داشت، یک نکته را به خوبی مشخص کرد: برای احیا و رونق اقتصاد هیچ راهی به جز تقویت تولید و مصرف کالاهای داخلی وجود ندارد، نکته‌ای که آمریکایی‌ها هم در اقتصاد خود به دنبال تحقق آن هستند.
یسبسی
یادداشت
مطلع الفجر:دولت نه درک و برنامه لازم برای پیاده کردن اقتصاد مقاومتی را دارد، نه توان آن را/ در یک جبهه همه نمی‌توانند تک‌تیرانداز باشند، عده‌ای هم باید خمپاره‌انداز باشند و عده‌ای هم باید سنگر ساز باشند
به منظور تولید محصول پاک و ارگانیک؛
مطلع الفجر:مدیر جهاد کشاورزی گیلانغرب گفت : اجرای طرح کاهش وزن و سن در واحدهای پرورش طیور این شهرستان به منظور تولید محصول پاک و ارگانیک اغاز شد.
مدیر جهاد کشاورزی گیلان غرب ؛
مطلع الفجر:مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب گفت: 26 هزار و 600 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافت.
صثقق
از وعده تا عمل ؛
مطلع الفجر:اگرچه همواره به بهانه های مختلف از جمله بازارچه سومار و گشایش راه ترانزیتی همواره سخن از تخصیص اعتبارات برای اسفالت راه ویژنان به میان امده اما مردم منطقه از کم توجهی مسئولان گله مندند .
مدیر جهاد کشاورزی خبر داد ؛
مطلع الفجر:مدیرجهاد کشاورزی گیلانغرب، از پایان عملیات برداشت ذرت دانه ای از مزارع زیرکشت این محصول در شهرستان خبر داد.

صفحه‌ها