تازه های خبر

مطالب اقتصادی

مدیر‌کل گمرکات کرمانشاه خبر داد
مطلع الفجر:مدیر‌کل گمرکات استان کرمانشاه گفت: طی 10 ماهه سال‌جاری صادرات از طریق مرزهای این استان از لحاظ ارزشی 50 درصد رشد داشته اشت.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب؛
مطلع الفجر: سرپرست فرمانداری گیلانغرب از اختصاص 176 میلیارد ریال به طرحهای عمرانی این شهرستان در سال جاری خبر داد .
سرپرست فرمانداری گیلانغرب؛
سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت :از طریق پایاب سد مخزنی سراب، آب مورد نیاز برای آبیاری 50 هکتار از باغ های این شهرستان تامین می شود.
رییس بازارچه مرزی سومار؛
مطلع الفجر: رییس بازارچه مرزی سومار گفت : در روزهای ۲۶و ۲۷خرداد ماه جاری صادرات از مرز سومار انجام نمیشود.
ابراز نگرانی مدیر عامل شرکت بازیافت کرمانشاه از احتمال تعطیلی صدها شغل؛
مطلع الفجر:مدیر عامل شرکت بازیافت کرمانشاه گفت: پروژه بازیافت یک پروژه ملی برای شهر کرمانشاه است و اگر تعطیل شود از سونامی و زلزله بدتر است، روزی ۷۰۰ تن زباله را کجا می‌خواهند ببرند؟
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی:
مطلع الفجر:نماینده مردم قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه منطقه آزاد تجاری قصرشیرین همراه با سایر مناطق هفتگانه استان های کشور به زودی در مجلس شورای اسلامی مطرح و به رای گذاشته می شود.
طوق "خام‌فروشی" بر گردن معادن زاگرس؛
مطلع الفجر: با وجود معادن عظیم قیر طبیعی درگیلانغرب، نبود تکنولوژی فرآوری و رکود دربازار فروش دست و پای توسعه این محصول راهبری را بسته است.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه مطرح کرد:
مطلع الفجر: رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: تاکنون کار آوار برداری ۲۴ هزار و ۵۰۰ واحد در استان انجام شده است.
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:زنان در خانه نقش پررنگی را ایفا می‌کنند و اگر به سمت مصرف کالای داخلی گرایش پیدا کنند می‌توانند این موضوع را برای سایر اعضای خانواده فرهنگ‌سازی کرده و به شکوفا شدن تولید ملی کمک کنند.
فرمانده سپاه گیلانغرب؛
مطلع الفجر: فرمانده سپاه گیلانغرب گفت :هدف اصلی بسیج سازندگی را می توان شکوفاسازی استعدادهای بالقوه ، بروز خلاقیت ها در کنار خودسازی معنوی و در نتیجه تربیت نیروهای مخلص است.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه عنوان کرد:
مطلع الفجر:مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت:احداث واریانت زله زرد در مسیر گیلانغرب- سومار نقش بسزایی در رشد توسعه مبادلات اقتصادی منطقه خواهد داشت.
مطلع الفجر:چند سالیست در شهرستان گیلان غرب با تلاش گروهی از جوانان این منطقه شاکله ای تلاشگر گرد هم امده و در قالب شرکت وگا صنعت گیلان حرکتی خوب در راستای تولید داخلی انجام داده اند که امروز در کشورمطرح شده اند .
تحلیل؛
مطلع الفجر:نقدینگی کشور در سال ۸۴، حدود ۶۸ هزار میلیارد بود، در سال ۹۲ بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بود و الان نیز هزار و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان است.
روایتی از مبارزه با محرومیت ها؛
مطلع الفجر:مبارزه در کرمانشاه با وجود گذشت سال ها از دفاع مقدس تمام نشده بلکه جنسش فرق کرده است.
در بازدید سانسور شده از پروژه راه آهن کرمانشاه مطرح شد؛
مطلع الفجر:مقامات دولت دربازدیدبدون حضورخبرنگاران کرمانشاه، بانادیده گرفتن وعده‌های قبلی افتتاح راه آهن کرمانشاه گفتند:این طرح دردولت بعدافتتاح می‌شود اماامکان استفاده ازقطارتاپایان سال نیست.
سیسشیسش
سرپرست فرمانداری گیلانغرب؛
مطلع الفجر:سرپرست فرمانداری گیلانغرب از تحت پوشش آبیاری نوین قرا گرفتن 605 هکتار از اراضی کشاورزی ناحیه عمرانی 2 سد زاگرس خبر دادو گفت:هم اکنون کشت دوم در این اراضی انجام شده است.
گفتگو باجوان تلاشگر روستای در گیلانغرب؛
مطلع الفجر:ایوب انوری از افرادی است که با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به تولید عسل در یکی از روستاهای گیلانغرب پرداخته و اکنون شغلی راضی کننده دارد.
مطلع الفجر:هنوز چند روز بیشتر از برگزاری نشست گروهک منافقین در فرانسه و همراهی این کشور با سایر اروپایی‌ها برای وضع تحریم‌های جدید علیه کشورمان نگذشته که دولت یازدهم قراردادی 5 میلیارد دلاری با شرکت فرانسوی توتال امضا کرد.
سرپرست فرمانداری گیلانغرب :
مطلع الفجر: سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت :مهمترین مانع پیش روی بازارچه سومار رسمی نبودن آن است که این امر باعث می‌شود برای توسعه زیرساخت‌های مرز سومار اعتبارات ملی نداشته باشیم و منابع قطره‌چکانی به این مرز تزریق شود.
یادداشت سردبیر؛
مطلع الفجر:اقتصاد ما به واسطه سرُم و شیلنگ نفت ادامه حیات می دهد. حالا اگر قلدری پیدا شد و پایش را روی این شیلنگ گذاشت نهایت تلاشش این خواهد بود که کاری کند آن قُلدر پای خود را از روی شیلنگ نفت ما بردارد!

صفحه‌ها