تازه های خبر

پربیننده ها

مطالب فرهنگی اجتماعي

نقد و نظر؛
امروز در مرکز تهران و در اوج امنیت، شهردار تهران در کمال آسایش با لبخندی بر لب به نظاره رقص زنان به همراه موسیقی می نشیند! و نشان می دهد این همان جمهوری اسلامی است که غربگرایان برای ملت ایران می پسندند.
یادداشت؛
مطلع الفجر:برای شاد بودن به خود فکر کنید و حسرت دیگران را نخورید. هیچگاه هم خود را با دیگران قیاس نکنید .
مدیر حوزه علمیه مطلع الفجر؛
مدیر حوزه علمیه مطلع الفجر مطلع الفجر گیلانغرب با تاکید بر اینکه، منشاء تربيت الهى و اسلامى قران و سیره معصومین.ع. است گفت:تربيت الهى، با طرح عبادت خداوند و اتصال انسان به مبدأ، به زندگى آدمى مفهوم جاودانى مى‏بخشد .
کاری که فیلم سازان انقلابی کردند؛
مطلع الفجر:آن چه مسلم است غلبه سینمای مردمی در کشور است و مسلم تر عقب ماندن صداوسیما از این جریان؛ حال اگر سیمای ملی توان رساندن خود به این جریان را ندارد، حداقل به احترام عنوان ملی که یدک می کشد در برخورد با فعالان عرصه صدا و تصویر بی طرف عمل کند.
مردم اعتراض به حق حاتمی کیا را دریافت کردند؛
مطلع الفجر:این یک واقعیت است که عده ای از روی غفلت و عده ای از روی تغافل، حتی نمی توانند به درستی، پیام صحبت های حاتمی کیا را دریافت کنند. عده ای دیگر هم مغرضانه او را به رعایت تقوا و حفظ وحدت و اتحاد اهالی سینما توصیه می کنند تا مبادا منافعشان به خطر بیافتد…
انقلاب اسلامی در دنیای مدرن امروز؛
مطلع الفجر:مدیران تکنوکرات رفاه طلب و قشر متوسط به دنبال فضای فرهنگی باز، همانند جهان غرب عمل کرده و تلاش کردند جامعه ایرانی را از فرهنگ جهادی و انقلابی جدا کنند
ترویج سبک زندگی اسلامی؛
اگر می خواهیم مردم جهان به اسلام ترغیب شوند، باید با زبانی نرم و محبت آمیز با آنان سخن بگوییم و سبک زندگی اسلامی را در جامعه خود، نهادینه سازیم.
مطلع الفجر بررسی می کند؛
مطلع الفجر:رواج سایت ها و شبکه های اجتماعی اشتراک ویدئو در سال های اخیر و رقابت این شبکه ها با صداوسیما و سینما، لزوم توجه بیشتر مسئولان فرهنگی جامعه به محتوای این سایت ها و محتوایی که منتشر می کنند را ایجاب کرده است.
مطلع الفجر:در گیلانغرب مغازه دیزی سرایی وجود دارد که خیلی ها او را می شناسند.
مطلع الفجر:در جامعه‌ی توسعه یافته‌ی جدید، بسیاری از اَعمال زندگی و تجارت، مستلزم اطلاعات تازه و قابل‌اعتماد است و مخاطبان وابستگی زیادی به اطلاعات رسانه‌های جمعی دارند.(تانکارد و سورین)
امام جمعه گیلانغرب؛
مطلع الفجر: امام جمعه گیلانغرب با تاکید براهمیت تربیت دینی دانش آموزان گفت: تربیت دانش آموزان باید بر اساس آموزه های دینی و قرآنی برنامه ریزی شود.
ین رو و آن روی سینما؛
مطلع الفجر:آیا نمی توان به این گزینه هم اندیشید که یکی از وظایف جبهه فرهنگی انقلاب آن است که سینمای مطابق با چارچوب فرهنگی و اعتقادی خود را تعریف کرده و برای تحقق آن کادر سازی کند؟
مطلع الفجر:دشمن به این نتیجه رسیده است که اربعین یک ظرفیت فراملی و فرامنطقه‌ای است، از این رو از طریق یک شبکه منسجم و هدفمند به دنبال تخریب آثار این رویداد مهم جهانی است.
مطلع الفجر:خودکشی و علل و انگیزه های آن از جمله مشکلات اجتماعی است که در تمام جوامع وجود دارد و توجه محققین علوم اجتماعی، بهداشت روانی و عموم مردم را به خود جلب کرده است.
به مناسبت روز فرهنگ عمومی؛
مطلع الفجر:اگر روزگاری پیش در عصر کشاورزی، منبع قدرت و حرکت، «زور بدنی و نیروی بازو» بود، دیگر نه از زور برای نقش آفرینی بنیادین کاری ساخته است و نه از زر، بلکه آنچه می‌‌‌‏تواند منشأ و پایه تمام تحولات بشری واقع بشود «فرهنگ» است.
در قالب کاروان راهیان نور؛
مطلع الفجر:فرمانده سپاه گیلانغرب از اعزام 240نفر ازدانش آموز گیلانغربی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد.
تجربه هنر سورئال در سینمای ایران؛
مطلع الفجر:«نگار» یک فیلم بی هیاهوست ولی خیلی متواضعانه می تازد به مرزهای فُرمیک در سینمای ایران تا بلکه سینماگران این مرز و بوم را از داخل آپارتمان ها و پای شومینه ها بیرون بکشد و آنها را به قالب های متفاوت تر و متنوع تری از هنر فیلمسازی وادار کند
بامشارکت بسیج سازندگی برگزار شد؛
مطلع الفجر: رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گیلان غرب از اهدای 177 بسته فرهنگی در آستانه بازگشایی مدارس در بین دانش آموزان کم بضاعت با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان غرب خبر داد؛
مطلع الفجر:رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری اولین جشنواره ملی شعر گیلانغرب در دفاع مقدس(دومین شهر مقاوم کشور) آذرماه سال جاری خبر داد .
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:حجاب سرچشمه کمال زن مسلمان و مانند صدفی است که مروارید شخصیت زن را درون خود نگه می دارد و نمی گذارد این گوهر ارزشمند، در بازار پر مخاطره هوس رانان، ارزان عرضه شود.

صفحه‌ها