تازه های خبر

پربیننده ها

مطالب فرهنگی اجتماعي

مطلع الفجر بررسی می کند؛
مطلع الفجر:رواج سایت ها و شبکه های اجتماعی اشتراک ویدئو در سال های اخیر و رقابت این شبکه ها با صداوسیما و سینما، لزوم توجه بیشتر مسئولان فرهنگی جامعه به محتوای این سایت ها و محتوایی که منتشر می کنند را ایجاب کرده است.
مطلع الفجر:در گیلانغرب مغازه دیزی سرایی وجود دارد که خیلی ها او را می شناسند.
مطلع الفجر:در جامعه‌ی توسعه یافته‌ی جدید، بسیاری از اَعمال زندگی و تجارت، مستلزم اطلاعات تازه و قابل‌اعتماد است و مخاطبان وابستگی زیادی به اطلاعات رسانه‌های جمعی دارند.(تانکارد و سورین)
امام جمعه گیلانغرب؛
مطلع الفجر: امام جمعه گیلانغرب با تاکید براهمیت تربیت دینی دانش آموزان گفت: تربیت دانش آموزان باید بر اساس آموزه های دینی و قرآنی برنامه ریزی شود.
ین رو و آن روی سینما؛
مطلع الفجر:آیا نمی توان به این گزینه هم اندیشید که یکی از وظایف جبهه فرهنگی انقلاب آن است که سینمای مطابق با چارچوب فرهنگی و اعتقادی خود را تعریف کرده و برای تحقق آن کادر سازی کند؟
مطلع الفجر:دشمن به این نتیجه رسیده است که اربعین یک ظرفیت فراملی و فرامنطقه‌ای است، از این رو از طریق یک شبکه منسجم و هدفمند به دنبال تخریب آثار این رویداد مهم جهانی است.
مطلع الفجر:خودکشی و علل و انگیزه های آن از جمله مشکلات اجتماعی است که در تمام جوامع وجود دارد و توجه محققین علوم اجتماعی، بهداشت روانی و عموم مردم را به خود جلب کرده است.
به مناسبت روز فرهنگ عمومی؛
مطلع الفجر:اگر روزگاری پیش در عصر کشاورزی، منبع قدرت و حرکت، «زور بدنی و نیروی بازو» بود، دیگر نه از زور برای نقش آفرینی بنیادین کاری ساخته است و نه از زر، بلکه آنچه می‌‌‌‏تواند منشأ و پایه تمام تحولات بشری واقع بشود «فرهنگ» است.
در قالب کاروان راهیان نور؛
مطلع الفجر:فرمانده سپاه گیلانغرب از اعزام 240نفر ازدانش آموز گیلانغربی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد.
تجربه هنر سورئال در سینمای ایران؛
مطلع الفجر:«نگار» یک فیلم بی هیاهوست ولی خیلی متواضعانه می تازد به مرزهای فُرمیک در سینمای ایران تا بلکه سینماگران این مرز و بوم را از داخل آپارتمان ها و پای شومینه ها بیرون بکشد و آنها را به قالب های متفاوت تر و متنوع تری از هنر فیلمسازی وادار کند
بامشارکت بسیج سازندگی برگزار شد؛
مطلع الفجر: رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گیلان غرب از اهدای 177 بسته فرهنگی در آستانه بازگشایی مدارس در بین دانش آموزان کم بضاعت با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان غرب خبر داد؛
مطلع الفجر:رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری اولین جشنواره ملی شعر گیلانغرب در دفاع مقدس(دومین شهر مقاوم کشور) آذرماه سال جاری خبر داد .
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:حجاب سرچشمه کمال زن مسلمان و مانند صدفی است که مروارید شخصیت زن را درون خود نگه می دارد و نمی گذارد این گوهر ارزشمند، در بازار پر مخاطره هوس رانان، ارزان عرضه شود.
یادداشت؛
مطلع الفجر:با افزایش بدحجابی در جامعه علاوه بر اینکه آمار طلاق زیاد شده بلکه ازدواج‌های بدون شناخت و سطحی نیز که بیشتر آن‌ها از روی عشوه‌گری و هوس بوده به طلاق منجر می‌شود...
مطلع الفجر:بدپوششی و بدحجابی بیداد می‌کند، دیگر کسی نیست که ارشاد کرده یا حتی برخورد کند؛ شاید «پلیس» هم از این همه تنها کارکردن خسته شده؛ منتظر مانده تا متولیان دیگر انجام وظیفه کنند.
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:نای کجی که قشر فمینیسم بالغ بر ۲۰ سال پیش نهادند هنوز هم کج درحال رشد بوده و به لطف روزنامه های زنجیره ای و رسانه های زرد در حال رشد است.
تاملی بر نقش‌آفرینی سیاسی تشکل‌های فرهنگی؛
مطلع الفجر:در تشکل فرهنگی هیچ‌کس نباید نسبت به مسائل سیاسی بی‌توجه و بی‌عنایت باشد. کار فرهنگی درست و دقیق در حوزه سیاست نیز تاثیر می‌گذارد.
تاملی بر ویژگی‌های نسل دیروز و امروز؛
مطلع الفجر:روزگار عجیبی است؛ روابط انسانی و تفریح‌ها نسل جدید دچار تحول شده و فرآیند شناخت آدم‌های جدید به دوش متن‌های اینترنتی، به ویژه متن‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و تصاویر منتشر شده از لحظات زندگی آن‌ها افتاده است.
لبل
در مراسم با شکوه عید مبعث عنوان شد؛
مطلع الفجر: حجت الاسلام موسوی در جشن با شکوه عید مبعث در گیلان غرب گفت: ظلمت شکنی و حاکم شدن اخلاق نیکوشاخص ترین اثار بعثت حضرت رسول(ص) است.
ثصققص
نقد و نظر
مطلع الفجر:می توان بازیگران را بیمه کرد و زمانی که نیاز به کمک دارند در قالب ردیف های بودجه ای و بصورت قانونی کمکشان کنیم شاید هم بتوان به هنرمندی کمک کرد تا سرپناهی داشته باشد که بعد از مرگش افشا نشود آقا یا خانم فلانی با هزینه شخصی شان یک اتاقی برایش اجاره کرده اند.

صفحه‌ها