تازه های خبر

پربیننده ها

مطالب فرهنگی اجتماعي

در قالب کاروان راهیان نور؛
مطلع الفجر:فرمانده سپاه گیلانغرب از اعزام 240نفر ازدانش آموز گیلانغربی در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب کشور خبر داد.
تجربه هنر سورئال در سینمای ایران؛
مطلع الفجر:«نگار» یک فیلم بی هیاهوست ولی خیلی متواضعانه می تازد به مرزهای فُرمیک در سینمای ایران تا بلکه سینماگران این مرز و بوم را از داخل آپارتمان ها و پای شومینه ها بیرون بکشد و آنها را به قالب های متفاوت تر و متنوع تری از هنر فیلمسازی وادار کند
بامشارکت بسیج سازندگی برگزار شد؛
مطلع الفجر: رییس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) گیلان غرب از اهدای 177 بسته فرهنگی در آستانه بازگشایی مدارس در بین دانش آموزان کم بضاعت با همکاری بسیج سازندگی خبر داد.
رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان غرب خبر داد؛
مطلع الفجر:رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری اولین جشنواره ملی شعر گیلانغرب در دفاع مقدس(دومین شهر مقاوم کشور) آذرماه سال جاری خبر داد .
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:حجاب سرچشمه کمال زن مسلمان و مانند صدفی است که مروارید شخصیت زن را درون خود نگه می دارد و نمی گذارد این گوهر ارزشمند، در بازار پر مخاطره هوس رانان، ارزان عرضه شود.
یادداشت؛
مطلع الفجر:با افزایش بدحجابی در جامعه علاوه بر اینکه آمار طلاق زیاد شده بلکه ازدواج‌های بدون شناخت و سطحی نیز که بیشتر آن‌ها از روی عشوه‌گری و هوس بوده به طلاق منجر می‌شود...
مطلع الفجر:بدپوششی و بدحجابی بیداد می‌کند، دیگر کسی نیست که ارشاد کرده یا حتی برخورد کند؛ شاید «پلیس» هم از این همه تنها کارکردن خسته شده؛ منتظر مانده تا متولیان دیگر انجام وظیفه کنند.
نقد و نظر؛
مطلع الفجر:نای کجی که قشر فمینیسم بالغ بر ۲۰ سال پیش نهادند هنوز هم کج درحال رشد بوده و به لطف روزنامه های زنجیره ای و رسانه های زرد در حال رشد است.
تاملی بر نقش‌آفرینی سیاسی تشکل‌های فرهنگی؛
مطلع الفجر:در تشکل فرهنگی هیچ‌کس نباید نسبت به مسائل سیاسی بی‌توجه و بی‌عنایت باشد. کار فرهنگی درست و دقیق در حوزه سیاست نیز تاثیر می‌گذارد.
تاملی بر ویژگی‌های نسل دیروز و امروز؛
مطلع الفجر:روزگار عجیبی است؛ روابط انسانی و تفریح‌ها نسل جدید دچار تحول شده و فرآیند شناخت آدم‌های جدید به دوش متن‌های اینترنتی، به ویژه متن‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی و تصاویر منتشر شده از لحظات زندگی آن‌ها افتاده است.
لبل
در مراسم با شکوه عید مبعث عنوان شد؛
مطلع الفجر: حجت الاسلام موسوی در جشن با شکوه عید مبعث در گیلان غرب گفت: ظلمت شکنی و حاکم شدن اخلاق نیکوشاخص ترین اثار بعثت حضرت رسول(ص) است.
ثصققص
نقد و نظر
مطلع الفجر:می توان بازیگران را بیمه کرد و زمانی که نیاز به کمک دارند در قالب ردیف های بودجه ای و بصورت قانونی کمکشان کنیم شاید هم بتوان به هنرمندی کمک کرد تا سرپناهی داشته باشد که بعد از مرگش افشا نشود آقا یا خانم فلانی با هزینه شخصی شان یک اتاقی برایش اجاره کرده اند.
یسببیسب
یادداشت/
مطلع الفجر:وضع فرهنگی کشور ما خوب نیست، مسئولان در حال موج سواری هستند، خالی از ایده و طرحی که هم راستای اهداف انقلاب باشد
مدیر حوزه علمیه درنشست توانمندسازی مربیان پرورشی :
مطلع الفجر:مدیر حوزه علمیه مطلع الفجر در نشست توانمندسازی مربیان ومعاونین پرورشی این شهرستان گفت:امروز مهمترین هدف دشمن با توسل به ابزارهای نوین مجازی و ماهواره ای ؛هویت زدایی دینی و فرهنگی ازجوانان است.
تصویری، توصیفی؛
مطلع الفجر: مراسم روز هوای سالم و پاک در دو بخش مرکزی و گواور شهرستان گیلان غرب برگزار شد.
سیسیسسیسشی
نقش زن در مدیریت اقتصادی خانواده؛
مطلع الفجر:انتخاب، قلب اقتصاد خانواده است و چون بیشتر انتخاب های خانواده در خرید از سوی زن صورت می گیرد، پس زن را می توان قلب اقتصاد خانواده لقب داد.
پسرانی که به ازدواج فکر نمی‌کنند؛
مطلع الفجر:گفت من تاکنون هیچ رابطه خارج از عرفی نداشته‌ام، اما فکر می‌کنم که شاید، البته شاید راهی که دیگران می‌روند و می‌شود گفت روابطی به اسم دوستی در چهارچوبی از قبل تعیین شده مشکلی ندارد.
ثصقث
یادداشت
مطلع الفجر:برخی نمایندگان زن مجلس مدعی پیشگیری از ازدواج‌های زودرس یعنی ازدواج دختران زیر ۱۸ سال هستند اما آمار بالای دختران مجرد را نمی‌بینند و طرح و برنامه‌ای برای آن ندارند.
نقدی بر سریال های بچه پولدارهای بی درد
مطلع الفجر:زمانی بود که ما به‌ رسم بیداری وجدان و به‌ رسم اخلاق‌مداری در دلمان معدود پسرانی که یکی از ملاک‌های ازدواجشان خانه‌های آنچنانی و ثروت و موقعیت پدر دختر بود را ملامت و سرزنش می‌کردیم، ولی امروز با کمال تأسف می‌بینیم همین معیارها تبدیل‌ شده‌اند به یکی از ملاک‌های اصلی ازدواج در بین اغلب پسران.
قصثق
بررسی اختلالات یادگیری و رفتاری کودکان؛
مطلع الفجر:برخی از مشکلات کنونی بچه ها درباره ناتوانی های یادگیری و اختلال تمرکز و پرتحرکی است، تجربه درمانگران به ما ثابت می کند که ناتوانی های یادگیری، مفهومی «چندرشته ای» است و باید پیوند میان کارشناسان رشته های گوناگون در این امر برقرار شود.

صفحه‌ها