مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
11. آذر 1397 - 8:04   |   کد مطلب: 111846
مطلع الفجر:استاندار کرمانشاه بعدازظهر دیروز بمنظور بررسی مسائل ومشکلات مناطق زلزله زده به شهرستان گیلانغرب سفرکرد.

 به گزارش خبرنگار  مطلع الفجر ،بازوند در جلسه ستاد مدیریت بحران استان که در محل فرمانداری برگزار شد با تشکر از مجموعه عوامل اعم از امداد و نجات امنیتی و انتظامی و دستگاههای اجرایی که در زلزله اخیر به خوبی پای کار بوده اند از همراهی و همکاری خوب مردم با استقامت گیلانغرب که علیرغم سختی ها و کمبودها به عمل آوردند تشکر نمود .

وی با اشاره به اینکه مجموع این زلزله ها از یک سال گذشته بیش از ده هزار میلیارد تومان برای دولت بار مالی داشته است گفت: تسهیلات پرداختی به واحدهای مسکونی تعمیراتی که در زلزله اخیر خسارت دیده اند پس از شناسایی امهال خواهد شد ودر این رابطه ۶۳۱ میلیارد تومان بابت امهال این وامها تامین و اختصاص یافته است  .

بازوند افزود: به صاحبان خودروهای خسارت دیده در جریان زلزله قبل تسهیلات چهار درصد پنج میلیون تومانی پرداخت میگردد.

وی با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات و رسیدگی به معیشت و گرفتاری مردم آسیب دیده گفت: مدیران با دست باز و پر با مردم برخورد کنید و همه امکانات لازم را در جهت رفع مشکلات آنها فراهم نمایید .

بازوندهمچنین از تامین سه میلیارد تومان اعتبار استانی برای آغاز عملیات اجرایی جاده گیلانغرب به سومار از محور زله زرد خبر داد و تصریح نمود: هفتاد و پنج میلیارد تومان اعتبار این پروژه به زودی از طریق کمیسیون مربوط در سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابلاغ خواهد شد.

استاندار به زلزله اخیر اشاره و ابراز داشت: خوشبختانه هوشمندی  و آمادگی مردم باعث شد تا در این زلزله شاهد تلفات جانی نباشیم واز محموع ۷۲۹ مصدوم درحال حاضر فقط ۶ نفر در مراکز درمانی بستری هستند.

وی همچنین از برخی مراکز خدماتی نظیر شرکت ایرانسل که در زلزله اخیرآنگونه که باید سرویس دهی مناسب را نداشتند و باعث نارضایتی مردم شدند انتقاد نمود و تاکید کرد: بایداز تجربیات بدست آمده در زلزله سال گذشته بخوبی استفاده گردد.

موضوع برخورداری فرهنگیان بازنشسته از مزایای ایثارگری دوران دفاع مقدس خبردیگری بود که متعاقب درخواست مدیر کل آموزش وپرورش استان از سازمان برنامه و بودجه استاندار دستور تسریع در تحقق آنرا درجهت پیگیری تامین اعتبار لازم صادر نمود.

نماینده شهرستانهای قصرشیرین گیلانغرب و سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی هم با قدردانی از زحمات استاندار و همه دستگاهها و عوامل در یکسال گذشته  اعم از امدادرسانی،اسکان  و درادامه مسیر بازسازی با اشاره به اینکه زلزله اخیر مشکلاتی را برای ۱۲ روستای مجاور کانون زلزله در شهرستان گیلانغرب وهمچنین قصرشیرین ایجاد نموده است خواستار بسیج همه امکانات دستگاههای مرتبط بمنظور رفع مشکلات مردم آسیب دیده با توجه به فصل سرما شد.

  دکتر تجری افزود:  با پیگیری های انجام گرفته مشکل پیمان سپاری گاز رسانی به دو دهستان حومه و دیره در بخش مرکزی شهرستان گیلانغرب رفع گردیده و بزودی این پروژه اجرایی خواهد شد.

وی همچنین خواستار سامان دهی راههای ارتباطی عشایری و کشاورزی شهرستان که در جریان زلزله اخیر دچار خسارت گردیده اند شد. فرماندار شهرستان گیلانغرب نیز در این جلسه  با ارائه گزارشی از روند خدمات رسانی به ۸ روستای محدوده کانون زلزله اخیر از توزیع چادر و اقلام و بسته های حمایتی ۷۲ ساعته خبرداد.

وی ابراز داشت: بلافاصله توزیع بسته های یکماهه در دستور کار هلال احمر قرار خواهد گرفت.

محمودیان گفت: در موضوع بازسازی مناطق زلزله زده نیز تا کنون ۱۴۵۰ واحد مسکونی تکمیل و تحویل مالکین شده است و کار بازسازی با سرعت در حال انجام است و تاکنون پرداخت تسهیلات ۳۷۷۰ واحد تخریبی در مراحل مختلف نیز انجام شده و یا درحال تکمیل پرداخت است .

استاندار در پایان سفر کاری خود شامگاه دیشب در منزل تعدادی از خانواده های معظم شهداء و مددجویان تحت حمایت حضور وضمن دلجویی و تجلیل  نسبت به آنها ادای احترام نمود

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها