مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
12. تير 1397 - 14:06   |   کد مطلب: 111696
مطلع الفجر: گروهی خودجوش و فعال مردمی که امروز بنام اردوی جهادی 7 روزه عرصه خدمتی بدون چشم داشت به روستایی محروم در گیلانغرب را گسترانیده اند .

 به گزارش خبرنگار مطلع الفجر ، به واقع امری که در یک دهه ی گذشته در کشور ما، در جهت فقرزدایی و رفع محرومیت از روستاها مصطلح شده است و رسانه ها به آن پرداخته اند استفاده از لفظ حرکتها، اردوها و گروههای جهادی بوده است.

فی نفسه اردوهای جهادی به مجموعه حرکتهای گروهی خودجوش و سازمان یافته اقشار مختلف و متنوع مردم برای حضور فعال و اثرگذار در نقاط آسیب پذیر و نیازمند بویژه روستاها، با انگیزه الهی و با رسالت خودسازی جهادی و خدمترسانی اجتماعی در راستای دستیابی به آرمانهای انقلاب اسلامی گفته میشود و گروههای جهادی در عرصه کشاورزی، متشکل از افراد متعهد، آموزش دیده و داری تخصص در زمینه کشاورزی با انگیزهی بالای خدمترسانی هستند.

  با توجه به آنکه بهترین و ساده ترین راه حل رفع محرومیت از روستاها با در نظر گرفتن وضعیت کشور ، تمرکز و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی است، به نظر میرسد فرصت دادن به گروههای جهادی فعال در عرصه ی کشاورزی میتواند در بکارگیری اقدامات داوطلبانه در جهت محرومیتزدایی روستایی موثر باشد.

در این گزارش کوتاه اما به روایت تصویر و برجسته سازی بصری  عملکرد یک گروه جهادی در یکی از روستاهای محروم و زلزله زده شهرستان گیلانغرب منعکس می شود .

از چند روز اخیر  فعالیت گروه جهادی علم الهدی در قالب یک اردوی جهادی 7 روزه  در روستای کاظم خانی  دهستان حیدریه از توابع بخش گواور شهرستان گیلانغرب در قالب روستاهای زلزله زده  نمود چشمگیری پیدا کرده و تحسین و قدردانی اهالی را در پی  داشته است .

 فعالیت و خدمت بدون چشم داشت و جهادی  این گروهها علاوه بر اینکه بستری را برای جلب رضایت عمومی مردم  و قبل از ان رضایت خداوند فراهم کرده به نوعی به مولفه ای برای کمک به دولت در راستای تعالی و توسعه شاخص  خدمت رسانی و رفاه عمومی بدل شده است .

 شهرستان  گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه بیش از 72 هزار نفر جمعیت و دارای دو بخش مرکزی و گواور است.

تصاویر تکمیلی: 
لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار

پربیننده ها