مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
25. اسفند 1396 - 14:03   |   کد مطلب: 111524
مطلع الفجر: امام جمعه موقت گیلانغرب گفت :استراتژى امام در «حدوث» و «بقاى» انقلاب اسلامى، بر دو عنصر اساسى اسلام و مردم تكيه داشت.

 به گزارش خبرنگار مطلع الفجر ، حجت الاسلام موسوی در خطبه های نماز جمعه مصلی مسجد جتمع گیلانغرب  اظهار داشت :آخرين برگه‌هاى تقويم سال ۹۶ را در حالى ورق مى‌زنيم كه باز هم برگه‌هاى افتخار و عزت امسال را بايد به نام ملت و مردمى ثبت كرد كه سال‌هاست بر عهدى كه با حضرت روح‌الله بسته‌اند، وفادار مانده‌اند و با عبور از عقبه‌هاى سخت و تاريخى، به قله‌هاى رفيع عزت و اقتدار نزديك شده‌اند.
وی  تصریح کرد :افتخارات و پيروزى‌هاى متراكم انقلاب اسلامى در سال ۹۶ را بايد به نام مردمى ثبت و ضبط كرد كه در عرصه‌هاى صيانت از نظام اسلامى، لحظه‌اى ترديد به خود راه ندادند و همه آنچه در چنته داشتند را كريمانه تقديم كردند.
وی افزود:شكست هيمنه داعش در منطقه غرب آسيا، ناكامى پروژه‌هاى دنياى غرب عليه جمهورى اسلامى ايران، گسترش نفوذ الهام‌بخش انقلاب اسلامى در كشورهاى منطقه، مشاركت شكوهمند مردم در انتخابات رياست جمهورى ۹۶، تجديد ميثاق حماسى مردم در راهپيمايى ۲۲ بهمن امسال علي‌رغم همه كمبودها و مشكلات، حضور غيرتمندانه مردم در شكست پروژه آشوب دى‌ماه و توفيقات متراكم ديگرى كه در سال ۹۶ به نام نظام اسلامى رقم خورد، مرهون حضور و هوشمندى مردمى است كه ۲۹ سال است دست بيعت با ولى زمان خود حضرت آيت‌الله خامنه ای .مد ظله . داده‌اند و بر ميثاق الهى خود استوار مانده‌اند.
امام جمعه موقت گیلانغرب ابراز داشت:يكى از پرتكرارترين واژه‌ها در مجموعه بيانات و بيانيه‌هاى بنيانگذار انقلاب اسلامى حضرت امام خمينى(ره)، واژه «مردم» است. استراتژى امام در «حدوث» و «بقاى» انقلاب اسلامى، بر دو عنصر اساسى تكيه داشت؛ عنصر اول، اسلام و عنصر دوم، مردم بود. بزرگ‌ترين هنر امام، ايجاد حلقه‌هاى اتصال ميان مردم به‌عنوان نماد جمهوريت با رهبرى به‌عنوان مظهر اسلاميت نظام بود.
حجت الاسلام موسوی تصریح کرد :رمز ماندگارى انقلاب اسلامى را بايد در ميراث حضرت امام(ره) جستجو كرد كه پايه‌هاى اقتدار نظام اسلامى را بر دژ نفوذناپذير و غير قابل تسخيرى بنا نهاد كه از آن به‌عنوان «مردم» ياد مى‌كنيم. زنجيره‌هاى وی ابراز داشت:پايان‌ناپذيرى از حلقه‌هاى قدرت كه اتصال و انسجام آن به‌عنوان مركز ثقل قدرت در نظام اسلامى ايران به‌حساب مى‌آيند.
خطیب نماز جمعه امروز گیلانغرب  اذعان کرد :اين مردم سرمايه‌هاى اصلى نظام اسلامى هستند. مسؤولان بايد قدردان مردمى باشند كه با تمام مشكلات و سختى‌هايى كه در اداره زندگى‌شان دارند اما لحظه‌اى از شكوه و عزت ايران عزيز غافل نبوده‌اند.
وی به صفوف منسجم  مردم اشاره و گفت :هيچ ارتشى در دنيا نمى‌تواند يك ملت را به زانو درآورد، دشمنان درصددند بين صفوف مردم فاصله ايجاد كنند. نبايد با خط‌كشى‌هاى ناروا، بين مردم فاصله انداخت. ايران با ۸۰ ميليون ايرانى شكل‌گرفته است. امام جمعه موقت گیلانغرب افزود:مردم ميراث‌دار تاريخ و تمدن ايران سربلند و باشكوه هستند. كارنامه اين ملت، لبريز از افتخار و شكوه و عزت است. مسؤولان بايد تلاش كنند خود را هم‌پاى مردم كنند. كارنامه قبولى‌شان را از مردم بگيرند و در سال ۹۷ عزم و همت بيشترى را براى جامه عمل پوشانيدن به مطالبات بر حق ملت ايران از خود به خرج دهند.
حجت الاسلام موسوی  تصریح کرد :آينده متعلق به مردم ايران است و اين وعده لايتخلف الهى است كه اگر ملتى پرچم يارى دين خداوند را بر دوش كشند، خداوند نيز نصرت خود را بر آنان نازل خواهد كردواین همان نکته ای است که رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (پنج‌شنبه) در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان، به آن اشاره داشتند .

 

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار