مطلع الفجر: شهدای شهرستان گیلانغرب
فایهای ویدویی
پارلمان مجازی ایران
مطلع الفجر درسروش
مطلع الفجر: گیلانغرب من
18. آذر 1396 - 13:45   |   کد مطلب: 110918
مطلع الفجر:علی رغم دستور العملهای ابلاغی دولت اما بانکها با تفسیر و تاویلهای خود از برخی کلمات دستورالعمل ، امهال دوساله برای همه اهالی زلزله زده گیلانغرب را در ابهام قرار داده اند .

 به گزارش مطلع الفجر ، شهرستان گیلانغرب  نیز در زلزله اخیر که به وقوع پیوست خسارتهای زیادی متحمل شد و از این رو نیازمند حمایتهای عادلانه دولت است  .

 از انجا که  رصد و بازدید میدانی مسئولان ارشد کشوری و استانی  مبین و تایید کننده میزان خسارتهای مردم از حیث مسکن ، دام ، و کشاورزی و بسیاری از زیر ساختهای عمومی  بودبر این اساس  انها بر ان شدند  تا  در حد اقل کاری که میتوانند به نوعی آلام و مشقتهای مردم را بکاهند نسبت به امهال 2 ساله تسهیلات بانکها و موسسات  تاخیر بیندازند .

اما امروز با  گذشت روزها از وقوع زلزله و حتی وعده مسئولان برای امهال دوساله در مناطق زلزله زده  از جمله در گیلانغرب    به  دلیل انچه تفسیر حقوقی برخی بانکها  از برخی کلمات مندرج در دستورالعملهای ابلاغی  و یا بهانه قرار دادن عدم وصول دستورالعمل  ابلاغی ، انها از تمکین به این  مهم سر باز میزنند و  مردم زلزله زده استان گیلانغرب  از اطلاعیه های تنفس ۲ ساله وام ها دچار سر درگمی هستند .

 نکته قابل توجه اینکه  در تدوین دستورالعمل  کلمه ای وجود دارد که در صورت عدم تلاش مسئولان اجرایی برای  رسیدن  مردم آسیب دیده به حقوقشان  ممکن است مورد سو استفاده برخی بانکها یا موسسات واقع شود  و ان اینکه کل این شهرستانهای زلزله زده شامل قید «آسیب دیده» می‌شوند و امهال ۲ ساله وامها شامل تمام این شهرستانها می‌شود .

 

پس از انتشار نامه های مکاتبه شده و اطلاعیه هایی مبنی بر تنفس ۲ ساله وام های مناطق زلزله زده، این شائبه برای برخی شهرستان ها پیش آمده است که شامل چه کسانی میشود؟آیا تمام شهرستان یا صرفاً خانوار هایی که توسط ستاد بحران، ستاد معین یا فرمانداری ها تایید شوند؟

اما بعد از رویت و قرائت ابلاغیات به بانکها مشخص شد که همه بانکها و موسسات  تسهیلات خود را به مدت دو سال به تاخیر اندازند  که امروز با مشاهده برخی پیامک بانکها مشخص شد که گویا به ابلاغیات رسمی توجهی نشده است .

لازم است  این مسئله بطور شفاف و صریح توسط استاندار کرمانشاه  و یا نمایندگان اجرایی  او در شهرستانها تشریح و توضیحات تکمیلی منتشر و اعلام خواهد شد تا مردم از دغدغه رهایی یابند.

علی رغم خسارت  کلی به واحدهای مسکونی شهری گیلانغرب  ،بالغ بر 3700 واحد مسکونی روستایی درشهرستان  تخریب یا دچار آسیب جدی شده است که  این مهم بار مالی و مشقت طاقت فرسایی را به مردمان محروم  دومسن شهر مقام کشور تحمیل کرده است  .

مردم  گیلان غرب در شرایط کنونی انتظار دارند  نظر به وسعت خسارتهای به وقوع پیوسته همانند دیگر شهرستانها و به شکل عادلانه از تسهیلات و تبعات  لحاظ شده از حیث امهال 2 ساله وامها  و  استفاده از سهمیه کنکور سراسری بهره مند شوند .

لینک کوتاه:

دیدگاه شما

آخرین اخبار